İlk ilan verme ÜCRETSİZ
İlk ilan verme ÜCRETSİZ
İlan Ver

Pug

Pug

Pug köpek cinsi ilanları açabilir ve yavru pug sahiplenebilirsiniz. Pug cinsi köpekler en eski ırklardan biridir. Bu cins köpekler özellikle sahibine karşı sevecen, duygulu bir köpektir.Isırma eğilimli olmalarına rağmen iyi huyludurlar. Ve bu köpekler apartmanlar için en uygun köpeklerdir. Pug köpek cinsi ev içinde çok hareketli olmadıkları için bahçesiz evlerde yaşayabilirler. Ayrıca aşırı sıcak ve soğuklara bünyeleri dayanamaz. Pug köpek ırkı düz bacaklı kısa ve güçlü köpeklerdir. Bu köpekler bol hareketli oyunları severler ve sağlıklarını korumak için düzenli egzersize gereksinimleri vardır. İnsana arkadaşlık eden köpekler ve daha çok bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Puglar çok mutlu, hareketli, yaramazlık yapmayı seven biraz inatçı köpeklerdir. Bu cins köpekler çok zeki olmalarına rağmen eğitilmekten çabuk sıkılırlar. Gereksiz havlamazlar, diğer hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinirler.

Pug Sahiplenme İlanları

Son derece hassas ve tam bir ev köpeğidir. Pug sevgi dolu, sahibine oldukça bağlı bir köpektir. İri, kara gözleriyle sevimliliğini bütünler. Pug cinsi köpek popüler olmasının en büyük sebeplerinden biri de sahip olduğu özelliklerdir. Dünyanın en kısa köpek ırklarından biridir. Pug köpek ilanları evde köpek bakmak isteyen kişiler için çok uygundur. Sessiz bir ırk olan Pug genellikle havlamazlar. Pug köpek sahiplenme ilanlarına bakarak istediğiniz yaşta dişi ya da erkek pug köpek sahibi olabilirsiniz. Pug köpek cinsi sahiplenecek kişilerin özellikle bu pug cinsi köpek hakkında sağlık sorunlarını da öğrenmeleri gerekiyor. Çünkü bu köpeklerin basık burunları olduğu için ağır egzersiz yapmazlar.

Pug Köpek Fiyatları

Pug cinsi köpek fiyatları safkan ve şecere belgesine sahip olup olmadığına göre değişir. Pug fiyatları erkek, dişi köpeklerinde farklıdır. Çünkü dişi köpeklerin bakımı erkek pug cinsi köpeklere göre daha zahmetlidir. Dişilerin kızgınlığa girdiklerinde regl dönemleri olacağı için erkek köpekler daha çok tercih edilir. En çok erkek pug köpek cinsi tercih edilmesinden dolayı pug köpek fiyatları da dişilere oranla daha çok artmıştır. Ortalama pug cinsi köpek fiyatları 3000-5000 ₺ arasında üretici ve satıcıya göre değişiklik gösterir. Ayrıca köpeğin melez olması fiyatının daha düşük olmasından kaynaklı olacağı için büyüdüğünden istediğiniz pug köpek cinsi ile benzerlik göstermeyecektir. Köpeğin anne ve babasının fotoğraflarını görerek pug sahiplenme yapmalısınız.

Pug Fiyatları

Satılık pug 700 tl-1000tl gibi ilanlara inanmayın. Bu ilanlardaki köpeklerin hastalıklı olmaları ya da köpeği size teslim etmeden dolandırılmanız yüksektir. Kesinlik satılık pug 700 tl’ye sağlıklı bir pug köpek cinsi bulmanız imkânsızdır. Güvenilir satıcılardan sahiplenmeniz ve her zaman veteriner hekim onayı ile sağlık garantisi almalısınız.

Pug Yavru Sahiplenme

Yavru köpeklerin ücreti yetişkin köpeklere göre daha pahalıdır. Bunun neden yavruyken aldığınız köpeğin sizinle beraber büyümesi ve size daha kolay alışabileceği için pug yavru sahiplenme yapmanız daha doğru olacaktır. Yetişkin köpeklerin sizden önceki sahibiyle neler yaşadığın tam olarak bilemeyeceğiniz için ve köpeğin size alışması daha uzun sürmesinden dolayı yavru pug edinmeniz daha doğru seçim olur. Pug yavru fiyat oranları yukarıda bahsettiğimiz gibi 4 bin ila 6 bin tl arasında oynar. Belirttiğimiz ücretler her satıcıya göre uymayabilir. Eğer köpeğin yurtdışında özel olarak getirilmesi söz konusuysa pug yavru fiyat ise ona göre daha da artış gösterir. Popüler bir ırk olmasından kaynaklı her geçen gün köpeklerin ücretleri de buna oranla artış gösterir. Üreticilerin elinde daha az pug köpek cinsi olması üzerine pug köpek fiyatları da artışa sürüklemiştir.

Satılık Pug ilanları

Pug köpek ilanları ırkın popülerleşmesine bağlı olarak daha da artmıştır. Kolay bulunan bir ırk olmakla beraber pug köpek sahiplenme fiyatları konusunda sahiplenmek isteyenler için karar vermesi zor bir durumdur. Eğer pug sahiplendirme ilanı vermek isterseniz de sitemizden üyelik oluşturarak kolaylıkla verebilirsiniz. Satılık pug ilanlarının güvenilir satıcı üyelerimizden almanız sağlıklı bir köpeğe sahip olmanızı sağlar.

Pug Özellikleri

Pug köpek cinsi, kişilik olarak mutlu, sevecen ve sahibine sadık bir köpektir. Çok zekidirler. Ancak eğitimleri genelde zordur. Çünkü hareket etmekte son derece üşengeçlerdir. Kısa çift katmanlı tüylere sahiptir. Ancak aşırı tüy dökmeleri ile bilinirler. Pug cinsi köpek, uyurken yüksek horlamaları ile meşhurdurlar. Obur bir köpek olmaları her şeyi yeme eğiliminde olmalarına neden olmuştur. Obeziteye yatkın oldukları için kısa bacakları aşırı kilo almalarını tartamaz. Kilosunu dengede tutmak için kaliteli diyetler oluşturmalısınız. Pug cinsi köpek sahibiyseniz geceleri sizinle uyumak isteyen bir köpeğe hazır olmalısınız. Çünkü Pug’lar sahiplerini sürekli takip edeler. Yalnızlıktan asla hoşlanmazlar.

Pug köpek ırkı hareketsiz olmayı sevdikleri için akşamları sizinle televizyon karşısında dinlenmeye bayılırlar. Canı istediği zaman sizi güldürmek için türlü oyunlar oynayacaktır. Sıcak ortamları sevdikleri için soğuk havalarda kaloriferin yanından ve battaniye altında uyumaktan büyük keyif alacaklardır.

Pug Nasıl Ortaya Çıktı

Geçmişi çok eskiye dayanır. Özellikle ataları olan Pekinez ve Cavalier King Charles Spaniel oyuncak köpek gurubundan olup bu iki cinsin atası olduğu bilinmektedir. Ancak Pug köpek cinsi tam olarak hangi köpeklerin çiftleşmesi sonucu ortaya çıktığı bilinmemektedir.

Pug Renkleri

Çin kökenli olan Pug köpek milattan önce 200 yıllara kadar uzanan köklü bir geçmişe sahiptir. Amerikan kennel kulübü pug köpek cinsinin iki rengini tanır. Bunlardan biri açık kahverengi ve siyah puglardır. Pug siyah olanların genellikle göğüs bölgesi beyaz lekeleri vardır. Güneş ışığında tüyleri mavi-siyah olarak görülür. Bunun haricinde gümüş, gri ve kayısı tonlarında da pug köpek cinsi görülmesi mümkündür. Kayısı pugların tüylerinde kırmızımsı alt tonlar vardır. Bu tonda pug görmek nadirdir.