İlk ilan verme ÜCRETSİZ
İlk ilan verme ÜCRETSİZ
İlan Ver

I İle Başlayan Türkçe Erkek Köpek İsimleri ve Anlamları

I İle Başlayan Türkçe Erkek Köpek İsimleri ve Anlamları

Ilıca: Sıcak su çıkan yerleri kapsayan bir kelime olan ılıca genellikle sıcak karakterde, kendisini sevdirmeyi seven köpeklere konulan bir isimdir.

Isırık: Isırılan yerde kalan iz anlamına gelen ısırık genellikle saldırgan yapıdaki, başına buyruk, güçlü köpeklere konulan bir isimdir.

Iska: İsabet ettirememe, önem vermeme anlamına gelen bir kelimedir. Genelde haylaz, biraz sakar ve kendi bildiğini okuyan köpeklere konulan bir isimdir.

Ilgar: Akın anlamına gelmektedir. Genelde büyük boy, hareketli ve koruyucu ruhlu köpeklere konulan bir isimdir.

Irız: Yiğit, cesur anlamına gelmektedir. Koruyucu ruhlu ve sadık köpeklere çok yakışan bir isim olacaktır. Sıklıkla büyük boy ırk köpeklere verilmektedir.

Işık: Bir yeri aydınlatmaya yarayan araç anlamına gelen Işık genellikle beyaz ya da sarı renkli erkek köpeklere konulan bir isimdir. Aynı zamanda ışık mutluluk ve sevinçten doğan pırıltı anlamına da geldiği için eğlenceli ve sevimli köpeklere de konulabilecek bir isimdir.

Irk: Tür anlamına gelen ırk kelimesi genellikle cins köpeklere konulan bir isimdir. Hem kısa oluşu hem de tınısı nedeniyle köpeklerin öğrenmesi son derecede kolay olan bu isim özellikle eğitilmesi zor olan köpekler için ideal bir isim olacaktır.

Ilcan: Ilımlı anlamına gelmektedir. Uysal, ılımlı ve sakin huylu köpekler için ideal bir isim olacaktır.

Israr: Arapça kökenli bir kelime olan ısrar direnme, üsteleme anlamına gelen bir kelimedir. Kendi bildiğini okuyan, asi ruhlu ve bağımsız karakterdeki köpeklere çok yakışan bir isim olacaktır.

Issız: Yalnız, kimsesi bulunmayan kişi anlamına gelmektedir. Genelde sakin yapılı, akıllı köpeklere verilen bir isimdir. Aynı zamanda sahiplenilen sokak köpeklerine de sık verilen bir isimdir.

Islık: Bir insanın ya da cismin çıkardığı tiz ve ince sestir. Islıklar genellikle uyarma ve eğitme amaçlı kullanılan araçlardır. Bu nedenle bu isim genellikle söz dinleyen, akıllı ve sahibinin sözünden çıkmayan köpeklere verilen bir isimdir.

Irgat: Genel olarak yöresel kullanımda ırgat tarım işçisi anlamında kullanılmaktadır. Çok çalışkan, akıllı ve kolay öğrenen köpekler için ideal bir isim olacaktır.

Işkın: Bitkilerin birden çoğalması ve dallanmasıdır. Genelde çok tüylü köpeklere verilen bir isimdir.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Köpek Sahiplendirme İlanları
Köpek Eş İlanları
Diğer Köpek İsimleri