V ile Başlayan Türkçe Erkek Köpek İsimleri ve Anlamları

Votka: Bir çeşit alkol olan votka renksiz bir içkidir ve eğlence ortamlarında sıklıkla tüketilir. Bu nedenle sıklıkla beyaz renkli, oyuncu ruhlu erkek köpeklere verilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vali: Bir ili idare eden en yetkili memurların unvanıdır. Özellikle ağırbaşlı, büyük boy, lider ruhlu köpekler için ideal bir seçim olacaktır.

Viski: Açık kahverenginde bir içki olan viski oldukça güçlü bir alkol türüdür. Bu nedenle sıklıkla güçlü, büyük boy ve kahverengi tüylere sahip olan köpeklere verilen bir isimdir.

Vatan: Ülke, yurt anlamına gelen vatan milliyetçi ruha sahipseniz köpeğinize ne kadar ait ve bağlı hissettiğinizi göstermenin bir yolu olacaktır.

Vekil: Bir başkasının adına hareket eden kişi anlamına gelmektedir. Bu ismi köpeğinize ne kadar çok değer verdiğinizi ve adeta sizi temsil ettiğini göstermek için seçebilirsiniz.

Vezir: Osmanlı’da askeri ve idari anlamda en yüksek derecedeki divan mensuplarına verilen unvandır. Zeki, başarılı kişiler bu mevkiye yükselebildiğinden bu ismi akıllı ve zeki ruhlu köpeğinize koymayı düşünebilirsiniz.

Volt: Elektromotorun gücünün birimi olan volt elektrik akımının ölçülmesini sağlamaktadır. Elektrik akımıyla ilişkili bir terim olduğu için hızlı, güçlü ve bağımsız ruhlu köpeğiniz için ideal bir ad olacaktır.

Vale: Restoran, işyeri gibi mekanlarda gelen misafirlerin araçlarının park edilmesinden sorumlu kişidir. Vale ismi akıllı, söz dinleyen ve zeki köpeklere çok yakışacaktır.

Vagon: Trenlerde yük ya da insan taşınan departmanlar olan vagon son derecede büyük ve ağır bir tren bölümüdür. Bu nedenle bu isim genel olarak ağır, güçlü, büyük boy köpeklere verilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vahşi: Kontrol edilemez, ehlileştirilmemiş anlamına gelen vahşi agresif, kendi başına buyruk olan köpekler için ideal bir isim olacaktır.

Virüs: Canlı hücreler vasıtasıyla yaşam bulan, son derecede küçük ve paraziter canlılardır. Bu isim özellikle son dönemdeki virüs pandemisinin ardından küçük boy köpeklere sık konulan bir isim haline gelmiştir.

Vakar: Ağırbaşlılık anlamına gelmektedir. Bu nedenle bu isim söz dinleyen, akıllı ve uysal köpeklere çok yakışacak bir isimdir.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın