U ile Başlayan Türkçe Dişi Köpek İsimleri ve Anlamları

Uğurlu: İyilik ve şans getirdiğine inanılan kişidir. Köpeğinizin size şans ve iyilik getirdiğini düşünüyorsanız bu ismi ona verebilirsiniz.

Ufuk: Gökle yerin birleştiği yer gibi görünen ve genellikle ufuk çizgisi olarak bilinen bu isim aynı zamanda gün doğumu için kullanılır. Sıklıkla açık tüylü köpeklere, sabahın renklerini sembolize ettiği için verilen bir isimdir.

Umut: Ümit, kalpte olan güven hissi anlamına gelen bu isim kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan dişi köpeğinize çok yakışacak bir isim olacaktır.

Uslu: Akıllı, zeki, sakin ve uysal kişilere verilen bir sıfattır. Bu ismi zekası ve uslu karakteri ile gönlünüzü fetheden köpeğinize koymayı düşünebilirsiniz.

Uysal: Boğun eğen, uyumlu anlamına gelmektedir. Bu ismi kolay eğitilebilir, uysal ve uyumlu köpeğinize vererek onun bu doğasını yansıtabilirsiniz.

Ufak: Minik, küçük anlamına gelen ufak ismini küçük boy ya da yavru köpeğinize verebilirsiniz.

Uyak: Şiir dizeleri arasındaki uyumdur. Genel olarak uyumlu ve uysal köpeğinize verebileceğiniz bir isimdir.

Uyku: Uyumayı çok seven bir köpeğiniz varsa bu isim tam ona göre!

Uydu: Gezegenlerin çevresinde doğal ya da yapay olabilen oluşumlardır. Uydular gezegen hareketlerini takip ettiğinden eğer köpeğiniz sürekli peşinizdeyse ve sözünüzü dinliyorsa bu isim onun bu doğasını perçinleyecektir.

Ukala: Çok bilmiş, burnu havada manasına gelen bu isim kibirli ve kendi bildiğini okuyan köpeğinizin doğasını anlatmanızı sağlayacaktır.

Urgan: Genellikle keten, kenevir gibi bitkilerden yapılan krem rengi ince bir halat olan urgan ismini krem rengi tüylere sahip olan dişi köpeğinize verebilirsiniz.

Uçak: Gökyüzünde çok hızlı hareket eden hava aracı olan uçak ismini çok hızlı hareket eden, oyuncu ruhlu köpeğinize vermeyi düşünebilirsiniz.

Uranüs: Beyaz renkli bir gezegen olan Uranüs beyaz renkli tüylere sahip olan köpeğinize çok yakışacak bir isimdir.

Ucube: Farklı, tuhaf anlamına gelen ucube davranışları ya da görünümü ile değişik ve farklı bulduğunuz köpeğinize verebileceğiniz bir isimdir.

Umar: Çare anlamına gelen Umar ismini varlığı ile sorunlarınızı çözmenizde size destek olan, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayan köpeğinize verebilirsiniz.

Uyuz: Bir çeşit böcek olan uyuz çok kaşındıran bir parazittir. Uyuz aynı zamanda davranışlarıyla sinir bozan kişilere verilen bir isimdir. Köpeğiniz kendi bildiğini okuyan, sinir bozan tavırlarıyla ön plana çıkan bir karaktere sahipse ona bu ismi verebilirsiniz.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın