Ş ile Başlayan Türkçe Erkek Köpek İsimleri ve Anlamları

Şanslı: Şans sahibi, uğurlu anlamına gelmektedir. Eğer köpeğinizin şanslı olmasını istiyorsanız ona bu ismi koyabilirsiniz. Yine Şanslı ismi yerine daha kısa olan Şans ismini de koyabilirsiniz.

Şarap: Üzümden yapılan, koyu renkte alkollü bir içkidir. Genellikle koyu kızıl tüylere sahip olan, oyuncu ve eğlenceyi seven köpeklere verilen bir isimdir.

Şımarık: Çok el üstünde tutulduğu için şımaran kişilere verilen lakaptır. Eğer köpeğiniz çok şımarıyorsa, bu isim tam ona göre!

Şimşek: Gökyüzünde gerçekleşen yüksek gerilim farkı nedeniyle oluşan gökyüzü olaylarıdır. Çok hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve çok gürültülü olduğu için genellikle yerinde durmayan, çok hareketli köpeklere konulan bir isimdir.

Şövalye: Savaşlarda savaşan soylu kişilerdir. Eğer köpeğiniz güçlü, kuvvetli, cesur bir karaktere sahipse ona bu ismi koymayı düşünebilirsiniz.

Şef: Bir gurubun yönetiminden sorumlu olan kimsedir. Eğer köpeğiniz bağımsız bir karaktere sahipse ve lider ruhluysa bu isim çok ideal bir seçim olacaktır.

Şeytan: Kötülüklerin kaynağı olarak görülen varlıktır. Genellikle hınzır, saldırgan ve başına buyruk köpeklere verilen bir isimdir.

Şaşkın: Şaşırmış kişiye söylenen sıfattır. Eğer köpeğiniz çok sık şaşırıyor ve kala kalıyorsa bu isim onun doğasını yansıtmanız için bir fırsat!

Şeker: Tatlı maddelere verilen genel bir addır. Eğer köpeğiniz şirin ve tatlı bir görünüme ve huya sahipse bu isim ona çok yakışacak.

Şopar: Şımarık, yaramaz ve küstah anlamlarında kullanılan şopar kelimesini kendi bildiğini okuyan, eğitilmesi zor mizaca sahip köpeğinize koymayı düşünebilirsiniz.

Şebek: Çok tatlı ve şeker anlamına kullanılan bir kelimedir. Eğer köpeğiniz sempatik ve tatlıysa bu isim onun için ideal bir seçim olacaktır.

Şerif: Amerika’da kasabanın yönetiminden sorumlu olan kimsedir. Sıklıkla ağırbaşlı, zeki ve lider ruhlu köpeklere verilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şahin: Yırtıcı bir kuş olan şahin son derecede iyi bir avcıdır. Eğer köpeğiniz çok iyi iz sürüyorsa, keskin gözleri varsa bu ismi koymayı düşünebilirsiniz.

Şamar: Yüze atılan tokat anlamına gelmektedir. Genellikle daha saldırgan, kavgacı mizaca sahip olan köpeklere konulan bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın