O ile Başlayan Mitolojik Köpek İsimleri ve Anlamları

Odin: İskandinav ilhamın, kışın ve öfkenin tanrısıdır. Hilekar bir tanrı olarak geçen Odin yaşlı ve bilge bir adam olarak tasvir edilmektedir. Yaşlı, zeki ve oyuncu erkek köpeklere çok yakışacak bir addır.

Oenone: Yunancada şarap anlamına gelmektedir. Yunan mitolojisinde dağ perisi olup çok güze ve çekicidir. Güzel, zarif ve tatlı dişi köpeklere çok yakışacak bir isimdir.

Oisin: Küçük geyik manasına gelen Oisin İrlanda mitolojisinde savaşçı bir kahramandır. Savaşçı, mücadeleci ve hırslı erkek köpeklere verilebilecek bir isimdir.

Orestes: Dağların anlamına gelen Orestes çok büyük ve iri bir erkek şeklinde betimlenir. İri ve büyük boy erkek köpeklere çok yakışacak bir addır.

Orion: Cennetin ışığı anlamına gelen Orion Akat mitolojisinde geçen bir karakter olarak karşımıza geçmektedir. Orion adı açık renkli tüylere sahip olan köpeklere verilecek bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Orpheus: Gecenin karanlığı anlamına gelen Yunanca bir isimdir. Yunan mitolojisinde yeraltına yolculuk yapan bir şairdir. Siyah tüylere sahip olan erkek köpeklere verilen bir addır.

Orvar: Ok manasında gelen Orvar İskandinav mitolojisinde geçen efsanevi bir kahramandır. Savaşçı ruhlu, koruyucu mizaçlı erkek köpekler için ideal bir isim seçimi olacaktır.

Osiris: Mısır mitolojisindeki yeraltı ve ölümün tanrısıdır. Siyah renkli tasvir edilir. Siyah tüylere sahip olan, sessiz, ağırbaşlı erkek köpeklere çok yakışacaktır.

Oannes: Yunan bilgelik tanrısıdır. Ağırbaşlı, akıllı ve zeki erkek köpekler için ideal bir isimdir.

Otus: Efsanevi savaşçıdır. Yunan mitolojisinde geçer. Savaşçı, koruyucu ve güçlü erkek köpeklere çok yakışacaktır.

Ossa: Dedikodunun tanrıçasıdır. Yunan kökenli bu tanrıça kanatlı bir şekilde tasvir edilir ve çok konuşkandır. Çok havlayan, sürekli konuşma peşinde olan dişi köpeklere verebileceğiniz bir addır.

Orthrus: Aynı zamanda Orphus olarak da bilinir. İki başlı köpek şeklinde bir canavar olup cehennem köpeği Cerberus’un kardeşidir. Korkutucu, asabi, sinirli ve öfkeli erkek köpeklere verilebilecek bir addır.

Olimpus: Zeus ve diğer tanrıların bulunduğu dağın ismidir. Çok büyük ve ihtişamlı bir dağdır. Bu nedenle büyük boy, iri erkek köpeklere çok yakışacak bir isim olacaktır.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın