İ İle Başlayan Türkçe Erkek Köpek İsimleri ve Anlamları

İri: Olağandan hacimli ve büyük olan anlamına gelmektedir. Genellikle büyük boy köpek ırkları için kullanılan bir ad olarak karşımıza çıkmaktadır.

İyi: Hayırlı, uğurlu anlamına gelen İyi genellikle sıcak karakterli, sevilmeyi seven, koruyucu ve sadık ruhlu köpeklere verilen bir isimdir.

İbik: Hindi, horoz gibi hayvanların tepesinde bulunan kırmızı deri uzantısına verilen isimdir. Sadece erkek kuşlarda olan İbik genellikle kızıl tüylü erkek köpeklere verilen bir isimdir.

İbiş: Soytarı, palyaço anlamlarına gelen ibiş oyuncu, eğlenmeyi seven ve hareketli köpeklere çok yakışacaktır.

İmaj: Tarz, özgün görünüm anlamına gelmektedir. Asil ve soylu bir görünüme sahip olan erkek köpekler için ideal bir isim olacaktır.

İzci: İz sürerek aradığını bulan kimse anlamına gelen izci özellikle av köpeklerine sık konulan bir isimdir. Eğer köpeğiniz iyi iz sürüyorsa, kolay eğitilebiliyorsa izci ismi ona çok yakışacaktır.

İsot: Genellikle doğu ve güneydoğuda sık kullanılan bir baharat çeşididir. Siyah renkli bir baharat olan isot siyah köpeklere verilen bir isimdir. Aynı zamanda isot son derecede acı olduğu için kontrol edilmesi zor, bağımsız ruhlu köpekler için de ideal bir ad olacaktır.

İdol: hayranlık duyulan, örnek alınan kimse anlamına gelmektedir. Özellikle süs köpeklerine sık konulan bir isimdir.

İlham: Esin, yaratıcılık anlamına gelen ilham kelimesinin mitolojide ilham perilerinden gelmektedir. İlham perileri son derecede oyuncu, küçük boylu ve eğlenmeyi seven periler olduğu için sıklıkla küçük boy köpeklere ya da oyuncu karakterli köpeklere konulan bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

İmre: Ağabey, dost, arkadaş gibi anlamlara gelen imre sadık, adeta dost gibi olduğunuz köpeğiniz için ideal bir isim olacaktır.

İlki: İlk çocuk anlamına gelen İlki genellikle sahiplenilen ilk erkek köpeğe verilen isimlerden birisidir. Onun sizin ilk dostunuz olduğunu ifade eder.

İfrit: Doğu efsane ve masallarında kötü ve korkunç cinler için kullanılan bir sıfattır. Eğer köpeğiniz daha başına buyruk, saldırgan ve öfkeli tavırlar sergiliyorsa bu isim onun için idealdir.

İğde: Turuncu renkli meyveler veren bir ağaç türüdür. Genellikle kızıl tüylü, küçük boy köpek ırklarında sık kullanılan bir isimdir.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın