D İle Başlayan Ünlülerin Köpeklerinin İsimleri ve Anlamları

Daisy: Ünlü şarkıcı Jessica Simpson’ın köpeğinin adı olan Daisy İngilizce kökenli bir kelime olup papatya anlamına geliyor. Maltese-Toy Poddle cinsi olan Daisy papatya gibi beyaz renkli, küçük ve tatlı bir köpek. Daisy aynı zamanda John Wick serisinde karşımıza çıkan köpeğin ismidir.

Dot: Amerikalı ünü söz yazarı, şarkıcı ve oyuncu Zooey Deschanel’in köpeğinin adı. İngilizce kökenli bir kelime olan Dot nokta anlamına geliyor.

Diamond: Ünlü şarkıcı Drake’in köpeğinin adı. Elmas anlamına gelmektedir. Akita cinsi bir köpek olan Diamond Japonya’nın dağlık bölgelerinde yetişen bir köpek türü. Drake Diamond ile birlikte 2016 yılında yayınlanan albümü View’ste poz vermiştir.

Doris: Doris Day’in köpeğinin adı. Ünlü Amerikalı oyuncunun köpeğinin ismi Yunanca kökenli bir kelime olup  hediye anlamına gelmektedir. Yunan mitolojisinde Oceanus’un kızıdır.

Dozer: Sarı renkli bir iş makinesinin ismi olan Dozer, Natalie Coughlin’in köpeğinin de adıdır. Yaklaşık 50 kilo ağırlığında Amerikan Bulldog’u olan Dozer çok güçlü ve sadık bir köpek.

Diddly: Simon Cowell’in köpeğinin adı. Diddly İngilizce kökenli bir kelime olup beceriksiz, çok az anlamına gelmektedir.

Darla: Vanessa Hudgens’in köpeğinin ismi. Sevgili, sevilen kişi anlamına gelen Darla İngilizce kökenli bir kelimedir. Dişi köpekler için yurtdışında sıkça tercih edilen bir isimdir.

Dora: Liam Hemsworth’un köpeğinin ismi. İrlanda kurtköpeği kırması olan Dora Yunanca kökenli bir isim olup hediye, Tanrı’nın hediyesi anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Dora Isadora isminin kısaltması olarak da kullanılabilmektedir.

Dubois:  Fransızca ve İngilizce kökenli bir kelime olan Dubois sıklıkla ailelerin soyisimleri olarak kullanılmaktadır. Kelime anlamı olarak ormandan gelen manasına gelmektedir. Hilary Dyff’ın köpeği olan Dubois Avustralya çoban köpeği ırkındandır.

Dedeorfe: Ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya’nın köpeğinin ismi.

Dodger: Amerikalı ünlü oyuncu Chris Evans’ın köpeğinin adı. Kaptan Amerika rolü ile bilinen Evans’ın köpeğinin ismi hareketli ve arkadaş canlısı bir köpek için ideal bir isim.

Duck: Sarah Silverman’ın chihuahua-pug karışımı köpeğinin adı. İngilizce kökenli bir kelime olan Duck ördek anlamına gelmektedir.

David Bowie: Jessica Alba’nın köpeklerinden birisinin adı.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın