Ç ile Başlayan Türkçe Dişi Köpek İsimleri ve Anlamları

Çakra: Vücuttaki enerji noktalarını ifade etmek için kullanılan Çakra özellikle hareketli ve oyuncu dişi köpeklere sık konulan bir isimdir.

Çilek: Çok sevilen bir meyve olan Çilek ismi genelde kızıl tüylere sahip olan dişi köpeklere verilen bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çiçek: Bitkilerin en güzel ve göz alıcı kısımları çiçekleridir. Çiçek ismi özellikle güzel, şirin ve tatlı dişi köpeklere çok yakışacak bir isimdir.

Çaça: Hem minik bir balık türü olan hem de bir işte deneyimli olan kişi anlamına gelen Çaça özellikle akıllı, küçük ve tatlı köpek ırklarında kullanılan bir isimdir.

Çıtır: Çok genç ve güzel kız anlamına gelen Çıtır, dişi köpeğinizin güzelliğini vurgulamanızı sağlayacaktır.

Çil: Vücuttaki minik kahverengi izlere verilen bir isim olan çil özellikle kahverengi köpeklere ya da benekli köpeklere konulan bir isimdir.

Çiğdem: Her renkte açan, çok güzel bir çiçek olan Çiğdem özellikle süs köpeklerine çok yakışan bir isimdir.

Çimen: Özellikle peyzaj tasarımlarında sıklıkla kullanılan çimen kısa boylu, canlı yeşil renkte bir bitkidir. Süs köpeklerine ve küçük boy köpeklere sıklıkla kullanılan bir isim olan çimen neşeli ve oyuncu köpeklere çok yakışacaktır.  

Çisil: İnce yağmur anlamına gelen Çisil akıllı ve güzel köpeklere konulan bir isimdir. Aynı zamanda Çisem olarak da kullanılabilmektedir.

Çay: Kahverengi ve kızıl tüylü köpekler için tercih edilen bir isim olan Çay aynı zamanda küçük akarsu anlamına gelmektedir. Oyuncu ve eğlenceli ruhlu köpekler için kullanılan bir isimdir. 

Çakmak: Ateş elde etmeye yarayan bir nesne olan Çakmak oyun oynamayı seven köpeklere çok yakışan bir isimdir.

Çirkin: Genelde çok renkli köpekler için kullanılan Çirkin ismi aynı zamanda köpeğinize nazar değmemesi için de kullanabileceğiniz bir isimdir. Anadolu kültüründe Çirkin ismi sahip olunan canlılara nazar değmemesi için kullanılan bir isimdir.

Çağıl: Çağlayan susun sesi anlamına gelen Çağıl oyuncu ruhlu, neşeli köpekler için kullanılan bir isim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çitlembik: Kırmızı küçük meyveli bir ağaç olan Çitlembik, küçük boy ve tatlı dişi köpekler için kullanılan bir isimdir.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın