A ile Başlayan Mitolojik Köpek İsimleri ve Anlamları

Aeolus: Yunan rüzgarların ve havanın tanrısı olan Aelous hızlı hareket eden, yerinde duramayan köpeklere çok yakışacaktır.

Alastor: Aile kavgalarının ve kötülüklerin tanrısı olan Aastor kavga çıkarmayı seven, asabi ve hırçın mizaçlı erkek köpeklere göre!

Aether: Havanın, ılığın, uzayın ve cennetin primordial tanrısı olan Aether güçlü ve kudretli erkek köpeklere çok yakışacaktır.

Apollo: Yunan mitlerinde geçen Apollo güneşin, gençliğin ve sanatın tanrısıdır. Çok yakışıklı bir şekilde tasvir edilir. Yakışıklı, güçlü ve bir güneş gibi hayatınızı aydınlatan minik dostunuza çok yakışacaktır.

Afrodit: Aşkın, güzelliğin ve tutkunun Yunan tanrıçası Afrodit ismi güzelliği ve çekici ile gönlünüzü fetheden prensesine göre!

Ares: Yunan savaş tanrısı olan Ares çok güçlü, kavgacı ve vahşi bir tanrı olarak tasvir edildiğinden kavgacı mizaçlı erkek köpeğinize çok yakışacak bir isimdir.

Asclepius: Yunan şifa tanrısı olan Asclepius tanrı Apollo’nun oğludur. Varlığı ile size şifa ve mutluluk getiren dostunuza çok yakışacaktır.

Attis: Çok yakışıklı bir şekilde tasvir edilen Attis bolluğun tanrısıdır. Yakışıklı oğlunuz için ideal bir isim seçimi olacaktır.

Adonis: Afrodit’in aşık olduğu çok yakışıklı bir erkek olan Adonis’in ismi hayranlık duyulan anlamına gelmektedir. Yakışıklılığı ile sizi kendisine hayran eden minik dostunuza çok yakışacak bir isimdir.

Atropos: Kader tanrıçalarından olan Atropos elinde hayatın bağını kesecek makası tutar. Keskin ve sivri mizaçlı, otoriter dişi köpeklere verilebilecek bir isimdir.

Antheia: Bahçelerin, aşkın ve çiçeklerin tanrıçası olan Antheia çok güzel ve zarif bir kadın şeklinde tasvir edilir. Bu nedenle güzel, zarif ve soylu görünümlü dişi köpekleri taçlandıracak bir isimdir.

Artemis: Vahşi hayvanların, avcılığın tanrıçası olan Artemis çok güçlü bir tanrıçadır. Avcılık yetenekleri gelişmiş, güçlü ve iyi bir gözlemci olan kızınıza çok yakışacaktır.

Atena: Günümüzde Yunanistan’da bir şehir ismi olan Athena mitlerde Zeus’un başından doğar. Bu nedenle bilgeliğin, zekanın ve savaşın tanrıçasıdır. Akıllı, sakin, yeri geldiğinde savaşmaktan korkmayan dişi köpeklere çok yakışacak bir addır.

Ate: Yunan hilebaz tanrı olan Ate hınzır, yaramaz ve aşırı hareketli erkek köpeklere göre olan bir isimdir.

Astrae: Adaletin bedenlenmiş biçimi olan Astrae Yıldız Tanrıça olup varlığı ile hayatınızı bir yıldız gibi parlatacak kızınıza çok yakışacaktır.

Diğer İsimler

Bir cevap yazın