Yorkshire Terrier

Sahibini Bekleyenler
Cinsiyet
İlan Tarihi
Konum

Yorkshire Terrier

Bu köpek ırkı, son derece cesur, hareketli, enerji dolu olmalarının yanında sevgi dolu küçük köpek ırklarında önde gelen köpek cinsidir. Kökeni Birleşik Krallığa dayanan terrier köpek ailesinin en küçük üyesidir. Ortalama 3-4 kg ağırlığında olup 20-23 cm uzunluğuna kadar erişebilirler. Yaklaşık 12-15 yıl kadar yaşam süreleri mevcuttur. İnatçı yapıları olduğu için tuvalet eğitimi verirken sorun yaşayabilirsiniz.Bu nedenle yavruluk döneminde bu inatçı tavrını azaltmanız sizin için avantaj sağlar. Her gittiğiniz yere çantanıza koyup götürebileceniz kadar küçük olan bu köpekleri sahiplenmek isteyenler için en önemli adım güvenilir platformu tercih etmenizdir. Satılık Yorkshire Terrier ilanları ve Yorkshire Terrier fiyat bilgisine ulaşmak için petyaşam.com platformu üzerinden yayınlanan  Yorkshire Terrier ilanlarını inceleyebilirsiniz. Hem küçük hem de cesur köpek sahiplenmek isteyenler için iyi bir tercih olan bu köpek ırkını nerede oturuyorsunuz size en yakın lokasyondaki ilanlarına bakabilirsiniz.

Satılık Yorkshire Terrier İlanları

Apartmanda yaşayan bahçesi olmayan kişilerin köpek sahiplenmek ve cana yakınlığı, sadakatli ve eğlenceli bir köpek olmasından dolayı Yorkshire cinsi köpek severlerin ilgisini çeker. Küçük olması ve her ortama ayak uydurması bahçesiz evler için çok idealdir. Seyahati seven, yerinde durmayan kişilerin gittikleri her yere tüylü dostlarını da götürmek istemeleri bu minyatür köpek ırkının sahiplenmesinde daha bir cazip kılıyor. Uzun ve ipeksi tüyleri ikiye ayrılmış düz bir şekildedir. Güzel tüylere sahip olan bu köpeklere renkli tokalar gibi aksesuarlar ile köpeğiniz ile uyumu yakalayabilirsiniz. Hem küçük hemde cesur olan bu köpekleri sahiplenmek isterseniz petyasam.com üzerinden ilan bölümünden sahiplenmek istediğiniz köpeğin ilanlarına bakıp yeni tüylü arkadaşınız hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. İlgili ilanlarına girerek, ilan sahibi ile görüşüp şartlarını öğrenebilir; köpek hakkında detaylı bilgilere ulaşarak fotoğraflarını görebilirsiniz. Sitemiz üzerinden ilan sahibi ile telefon ve mesaj yoluyla iletişime gerek sizin konumuza uzaksa eğer nasıl ulaşabileceğiniz gibi daha detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Yorkshire Terrier Fiyat

Yorkshire Terrier öğrenmeyi seven zeki bir köpek olması tercih edilmesini arttırıyor. Yorkshire köpek ırkının ülkemizde ne yazık ki ücretsiz sahiplenmek biraz zordur. Fakat Yorkshire Terrier ücretsiz sahiplendirme ilanları üzerinden ücret talep etmeden ücretsiz bir şekilde sahiplendirmek isteyen Yorkshire sahiplerini bulmak mümkündür. Bu köpek ırkının fiyatları, ırkın orjinalliği safkan olması, yaşı, cinsiyeti gibi özelliklerine göre fiyatları değişkenlik gösterir.Erişkin olduklarında ulaştıkları ağırlıkları ve safkan orjinal olmasıyla 3.500 Tl ve 7.000 Tl Yorkshire Terrier fiyat arasında olup, ücretli bir şekilde sahiplendirilmesi yapılır. Ücretli Yorkshire sahiplenirken orjinal olup olmamasına bakmanın yanı sıra fizyolojik yapısı ve sağlık durumuna, seceresine kadar bakmayı ihmal etmeyiniz. Pandemi döneminden önce bu köpek ırkının fiyatları 2.000 Tl – 4.000 Tl  arasında sahiplendirme yapılıyordu. Fakat Covid-19’dan dolayı insanların evlerine kapanması evcil hayvan sahiplenilmesini arttırmıştır. Bundan dolayı en çok tercih edilen küçük köpek ırkları arasında bu ırkında fiyatlarında yoğun talep edilmesinden dolayı iki kat artış olmuştur.

Yorkshire Terrier Yavru Sahiplenme

Yorkshire Terrier çok ilgi isteyen bir cins olduğu için yavruyken sürekli sizin onunla olmanızı ister. Yavru Yorkshire çok hassas olduğu için kapı zilinden bile korkabilir. Yetişkin köpeklere göre daha çok tercih edilen yavru yorkshire eğitimi küçük yaşta başlayacağı için daha kolaydır. Koruma içgüdüsüne sahip olduğu için kendinden büyük köpeklere karşı saldırganlık gösterir. Bu yüzden yavruluk döneminde aşırı korumacı tavrından uzak tutmanız iyi olacaktır. Yavru bir köpek isterseniz petyasam.com üzerinde görebileceğiniz Yorkshire Terrier yavru sahiplenme ilanları kısmından 2,3,6 aylık yavru yorkshire sahiplenebileceksiniz. Yavruluk döneminden itibaren iç-dış parazitlerinin yapılması, gerekli aşılarının eksiksiz bir şekilde tamamlanması gerektiğini unutmayınız. Kızdırıldıklarında veya korktuklarında ısırma eğilimi gösterebilirler. Bu yüzden bu davranışlarda bulunmaması yavruyken bu huyunu düzeltmelisiniz.

Yorkshire Terrier Sahiplenme

Dış görünüşü ile kendine hayran bırakan bu köpek ırkını yavru olarak sahiplenmek isterseniz güvenli ve güncel sahiplendirme ilanı olup olmadığını dikkat etmelisiniz. İlan tarihinin güncelliğine bakarak Yorkshire Terrier sahiplenme ilanlarına ister yetişkin ister yavru köpeklere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Sahiplenmek istediğiniz köpeğin daha yakından tanımak için iletişime geçerek görüşme ayarlayabilirsiniz. Eğer Yorkshire Terrier ücretsiz sahiplenme tercihiniz varsa ilan sahibi olan kişilerle konuşarak ücretsiz köpek sahiplenebilirsiniz. Böylece yaşamınıza renk getirip sizi koşulsuz ve beklentisi sevecek, her an yanınızda olup sizi hiç yalnız bırakmayacak bir dost edinmişiz olacaksınız.

Yorkshire Terrier Teacup  Sahiplenme

Bu köpek ırkının en dikkat çekici özelliği oldukça küçük olmalarıdır. Bu kadar küçük olmaları  bu köpek cinsine ayrı bir şirinlik katar. Normal bir Yorkshire’den farklı sadece boyutudur. Yorkie olarak da bilinen bu köpek cinsinin özellikleri normal terrier ile aynıdır. Teacup Yorkshire Terrier sahiplenme düşünceniz varsa bu köpeği soğuklardan korumalısınız. Oldukça hassas yapısı olduğu için yaşam ortamının sıcak olmasına özen gösteriniz. Teacup Yorkshire Terrier fiyatları köpeğin safkan olup olmamasına, sağlık durumuna göre değişir. İnatçı yapıları olduğu gibi zeki de olan bu köpekler eğitildikleri takdirde sizin komutunuz dışına çıkmayacaktır. Sıcak tutulmaya ihtiyacı olan teacup Yorkshire cinsine soğuk havalarda kıyafet giymeye ihtiyacı olabilir.

Yorkshire Terrier Teacup Fiyat

Genellikle bu köpek ırkının minyatürü ücretli olarak sahiplendirme yapılır. Yorkshire Terrier Teacup fiyat olarak 1.500 Tl’den başlayıp 3.500 Tl arasında sahiplenme imkanı bulabilirsiniz. Ücretli olmasının yanında ücretsiz Yorkshire Terrier Teacup ilanları ile karşılaşabilirsiniz. Platform üzerindeki ilanlara bakarak ücretsiz sahiplendirmek isteyen ilanlara da rastalamanız mümkündür.

Yorkshire Terrier Teacup İlanları 

Irk standartlarına göre oldukça küçük olan Teacup Yorkshireler, minyatür köpek isteyenlerin tercih ettiği bir köpek cinsidir. Tüyleri çok çabuk uzar ve yaşam süreleri diğer köpeklere göre daha kısadır. Çok küçük oldukları için bağışıklık sistemleri çok hassastır. Bundan dolayı hastalıklara karşı dirençli değildir. Teacup Yorkshire Terrier ilanları bakarken anne ve babası hakkında bilgi almalısınız.

Yorkshire Terrier Beyaz Sahiplenme

Tam bir şov köpeği olan bu ırk, bu üne kavuşmasını tüylerinin rengine ve yapısından alır. İlk doğduklarında siyah ve ten renginde olurlar. Daha sonra doğal renklerine ulaşırlar. Yavruların renkleri 1 yaşından sonra açılmaya daha sonra olması gereken renk tonuna ulaşırlar. 2 yaşına geldiklerinde renk değişimleri tamamlanmış olur. Genellikle gövdesinde ve kuyruk bölgesinde çelik mavisi rengi olup diğer bölgeleri ten rengindedir. Fkat beyaz Yorkshire Terrier nadir de olsa bulunur. Gözleri ve burnu siyah olup vücudunun geri kalan kısmı beyaz renktedir. Dediğimiz gibi nadir bir renk olduğu için çok sık görülmez. En sık görüldüğü renkler açık kahve, kızıl kahve ve ten rengine yakın sarı tonlarında  görülür.

Yorkshire Terrier Yavru Fiyatları

Bu siteden Yorkshire Terrier ilanlarına ulaşabilir ve yavru Yorkshire Terrier sahiplenebilirsiniz. Bu cins köpekler tüm dünyada en çok beslenen oyuncak köpekler yani süs köpekleridir. Genellikle sahipleri onları çantalarında taşıdıkları için, çanta köpekleri diye de söylemek mümkündür. Bu köpek cinsinin boyutları küçük ancak karakteri büyük olan bu köpek ırkı, şaşırtıcı bir şekilde boyutlarından beklenmeyecek derecede oldukça dayanıklıdır. Bu köpeklerin genel görüntüsü uzun tüylerinin tüm vücuduna eşit boyda dağılmış olmasıdır. Tüyleri düz, yumuşak ve parlaktır. Bu ırk köpeklerinin burnu siyah, kısa çeneli, koyu renk gözlü ve dik, üçgen kulakları vardır. Genellikle renkleri koyu kahverengi yada bronz üzerine siyah parçalı. Fakat Yavru köpek terrierlerde siyah renk görülmez bunun yerine, yavrular 1 yaşına gelene kadar gri veya mavimsi bir renkleri olmaktadır. Yaşam süreleri 12-15 yıl arasında değişmektedir. Bu  cins köpekler oldukça zekidir fakat inatçı bir karakter yapısına sahip olduğu için eğitimi zordur.