Şecereli Scottish Straight

Safkan Şecereli Scottish Straight İlanları ve Fiyatları

Soyağaçları kayıt altına alınan ve bu sayede ataları da belli olan kedilere şecere adında bir belge verilmektedir. Bu sayede kedinizin safkan olup olmadığından emin olabilirsiniz. Bu bilgiler Uluslararası Kedi Federasyonu tarafından kontrol edilir ve kayıt altında tutulur. Kedinizi sahiplendiğinizde şecereleri size verilmektedir. Şecereli Scottish Straight kedisi sahiplendiğinizde kedinizin safkan olduğuna dair herhangi bir şüphe yaşamazsınız. Petyasam ilan sayfasında ki şecereli yavru ve yetişkin kedilere göz atarak sahiplenmek istediğiniz kediyi seçebilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz bir şekilde kendi ilanınıza da yayınlayabilirsiniz.

Şecereli Silver Scottish Straight

Kendi içlerinde çeşitli renk kodları bulunmaktadır. Bu renk kodlarına ve özelliklerine şecere belgesinde yer verilmektedir. Şecere belgesinde kedinizin atalarını, soyağacını ve özelliklerini bulabilirsiniz. Bu sistem Uluslararası kedi fedarasyonları tarafından kontrol edilmektedir. Kedinizin ataları ve hatta doğacak yavruları dahi kayıt altındadır.

Safkan Şecereli Silver Scottish Straight Ns11

Renk koduna sahip kedi ırkının en önemli özelliği patilerinin alt kısmında bulunan siyah renkli tüylerdir. Bu farklılığı kolayca fark etmeniz mümkündür. Scottish Straight ns11 renk kodlu kedinin vücudunda ki siyah renkli tüyler çoğunluktadır. Gözleri zümrüt yeşili rengindedir. Sürmeli gözlere sahiptir. En etkileyici ve ilgi çeken özelliği gözlerinin güzelliğidir.

Safkan Şecereli Silver Scottish Straight Ns12

Nerdeyse ns11 kedisi ile aynı özellikleri taşımaktadır. Ns11 kedisinin tüylerinin beyaz ve parlak olduğu bilinir. Vücudunda ki siyah renkli tüyler çok daha azdır. Aynı zamanda patilerinin alt kısmında da siyah tüyler bulunmamaktadır. Göz renkleri ns11’de olduğu gibi zümrüt yeşili renktedir.

Safkan Şecereli Silver Scottish Straight Ns1133

Renk kodlu kedi ırkının gözleri mavi renktedir. Bu özelliği ile ns11 renk kodlu Scottish Straight kedilerinden ayrılmaktadır. Gözleri okyanus mavisidir ve oldukça etkileyicidir. Gözleri aynı şekilde sürmelidir. Tüylerinin parlaklığı ve renkleri birçok kişinin ilgisini çekmektedir. Patilerinin alt kısmında siyah renkli tüyler bulunur. Vücudunda ki siyah renkli tüyler diğer renk kodlu Scottish Straight kedilerinden daha fazladır.

Safkan Şecereli Silver Scottish Straight Ns1233

Göz renkleri mavidir. Bu özelliği ile ns11 kedisinden farklıdır. Bu özelliği dışında başka bir farklılığı bilinmemektedir. Vücudunda ki beyaz renkli tüyler siyah renklere kıyasla daha fazladır. Pati altında siyah renkli tüyler görülmemektedir.

Şecereli Golden Scottish Straight

Kedi ırkının 13 farklı renk kodu bulunmaktadır. Bu renk kodlarına ve özelliklerine aşağıda ki sıralamadan ulaşabilirsiniz. Petyasam ilan sayfasında sadece belge sahibi olan ve kedi federasyonlarına bağlılığı bulunan kedi ırklarının listelendiğini bilmenizde fayda vardır.

Şecereli Golden Scottish Straight Ny11

Zümrüt yeşili rengi gözleri bulunmaktadır. Sürmeli gözleri sayesinde birçok kişinin dikkatini çeken kedilerdir. Patilerinin alt kısmında siyah tüyler bulunur. Aynı şekilde sırt kısımlarında da siyah renkli tüylere rastlayabilirsiniz. N11 kedilerini tanıyabilmek için pati altlarında bulunan siyah renkli tüylere bakabilirsiniz.

Şecereli Golden Scottish Straight Ny12

Ny12 renk kodlu kedilerin sırt kısmında sarı tüyler bulunmaktadır. Ayrıca patilerinin alt kısmında siyah tüyler bulunmamaktadır. Gözleri sürmelidir. Zümrüt yeşili tonlarında gözleri bulunur. Tüy yapıları eşsiz güzelliktedir. Bu sayede dış görünümleri ile birçok kişinin kalbinde taht kurmuşlardır.

Şecereli Golden Scottish Straight Ny1133

Bu renk kodlu kediler, ny11 renk kodlu kediler ile benzerlik göstermektedir. Ny1133 renk kodlu kedilerin gözlerinin mavi olması dışında herhangi bir farklılıkları bulunmamaktadır.

Şecereli Golden Scottish Straight Ny1233

Ny12 kodlu kediler ile aynı özelliklere sahip olarak bilinse de, aslında ny1233 kedilerinin tüyleri genellikle beyaz renktedir. Göz renkleri de mavi renktedir. Bu özellikleri ile ny12 kedilerinden ayrılmaktadır.

Şecereli Golden Scottish Straight Ay11

Tüy renkleri gri ve gri tonlarında bulunmaktadır. Göz renkleri ise yeşildir ve genelde sürmeli olduğu bilinir. Patilerinin alt kısmında ki tüyler siyah renktedir.

Şecereli Golden Scottish Straight Ay12

Ay12 kedilerinin ay11 kedilerinden tek farkı tüylerinin daha parlak ve canlı olmasıdır. Aynı zamanda pati altlarına doğru uzanan tüyler beyaz ya da pembe renklerde olabilir.

Şecereli Golden Scottish Straight Ay1133

Ay1133 kedileri ay11 renk kodlu kedilerden pek farklı özellikler taşımamaktadır. Fakat ay1133 kedilerinin göz renkleri mavidir.

Şecereli Golden Scottish Straight Ay1233

Bu renk koduna sahip kediler, ay12 kedileri ile aynı fiziksel özelliklere sahiptir. Ay1233 kedilerinin mavi renkli gözlere sahip olması haricinde başka herhangi bir farklılıkları bulunmamaktadır.

Şecereli Golden Scottish Straight Ay25

Ay25 renk kodlu kedilerin gözleri yeşil renkte olmaktadır. Tüy renkleri de oldukça koyu renklerde karşınıza çıkabilmektedir.

Şecereli Golden Scottish Straight Cy11

Cy11 renk kodlu kedilerin sırt kısmında  lilac rengi tüyler görülmektedir. Genellikle açık renkli oldukları bilinir. Nadir rastlanan kedi ırklarından biri olduğunu söylemek mümkündür. Patilerinin alt kısmında siyah tüyler görülebilir.

Şecereli Golden Scottish Straight Cy12

Sırt bölgeleri lilac rengi tüyler ile kaplıdır. Açık renki tüyleri canlı ve parlak görünmektedir. Nadir rastlanan kedi ırklarından biridir. C11 kedilerinden farkı ise pati altlarında bulunan tüylerin hem beyaz hem siyah renkte olmasıdır.

Şecereli Golden Scottish Straight Cy1133

Hem patilerinin altındaki tüylerin hem de vücutlarında bulunan tüylerinin rengiyle cy11 kodlu kediden farksızdır. Tek farkları cy1133 kedisinin gözlerinin mavi olmasıdır.

Şecereli Golden Scottish Straight Cy11233

Cy12 kedisi ile benzer özellikler göstermektedir. Ayırt edici tek farklılıkları ise cy11233 renk kodlu kedinin gözlerinin mavi olmasıdır.

Şecereli Çikolata Scottish Straight By11

Şecereli Çikolata Scottish Straight by11 kedilerinin tüy renkleri ny kodlu kediler ile aynı olmaktadır. Sırt kısımlarında sarı renkte ve parlak tüyler görülmektedir. Patilerinin alt kısmında siyah renkli tüyler görülebilir.

Şecereli Çikolata Scottish Straight By12

Kedileri by11 ile aynı özelliklere sahiptir. Tek farkları By12 kedisinin pati alt kısımlarında bulunan tüylerin beyaz ve pembe renkte olmasıdır.

Şecereli Çikolata Scottish Straight By1133

Renk kodlu kediler, by11 kodlu kediler ile aynı özelliklere sahip olabilmektedir. Fakat by1133 kedilerinin göz renginin mavi olduğunu  bilmek gerekir.

Şecereli Çikolata Scottish Straight By1233

By1233 kodlu kediler de By12 kodlu kediler ile aynı özelliklere sahip olsalar da, by1233 kedilerinin göz renkleri mavidir.

Kedi ırklarına ait bu çeşitli renk kodları çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Fakat bu renk kodlarına sahip kedilerin birçok yarışmada birincilikleri olduğu göz ardı edilmemelidir. Show kediler olarak bilinen bu özel kediler, çok nadir bulunur ve bakımlarının özenli yapılması gerekir. Özellikle Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde üretimlerine oldukça özen gösterildiği bilinmektedir.

Petyasam ilan sayfası üzerinden çeşitli renk kodlarına sahip kedilerinizin ilanlarını yayınlayabilirsiniz. Şecere belgeli ve hatta nadir bulunan kedilerin mevcut ilanlarına göz gezdirmeyi ihmal etmemelisiniz.