Şecereli Scottish Fold

Safkan Şecereli Scottish Fold İlanları ve Fiyatları

7 kuşak ataları ve kimlik bilgileri belli olan yavru kedilere şecere adında bir belge verilmektedir. Bu belge kedinizin tamamen safkan olduğuna işaret etmektedir. Kedilere ait ırk bilgilerini içeren bu belge Uluslararası Kedi Federasyonu tarafından kayıt altında tutulur ve kedi sahiplerine verilir. Böylece şecereli Scottish Fold kedisi sahiplendiğinizde kedinizin safkan olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Şecereli bir yavru ya da yetişkin kedi sahiplenmek istediğinizde petyasam sayfasında ki ilanlara göz atabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak ilan vermenizde mümkündür.

Şecereli Silver Scottish Fold

Scottish Fold kedilerinin kendi içlerinde belli renk kodları bulunmaktadır. Bu renk kodlarını verilen şecere belgesinde bulabilirsiniz. Scottish Fold kedilerinin ırk bilgileri ve atalarının kim oldukları da şecere belgesinde yazmaktadır. Scottish Fold ırkı kedilerin şecere belgesini insanlarda ki soy ağacı sistemine benzetmek mümkündür. Bu soy ağacı sistemi Uluslararası Kedi Fedarasyonlarının kontrolündedir. Sahipleneceğiniz kedinin, dedesi, büyük dedesi, babası ve hatta doğacak yavrularının tüm kayıtları Kedi Fedarasyonu tarafından tutulmaktadır.

Safkan Şecereli Silver Scottish Fold Ns11

Şecereli Silver Scottish Fold ns11 kedisinin pati altlarında bulunan tüyleri siyah renktedir. Patilerinin altına dikkatlice baktığınızda bu renk değişimini görebilirsiniz. Vücudundaki siyah tüylerin daha fazla olduğu kolayca fark edilebilir. Scottish Fold ns11 kedisinin gözleri yeşildir. Hatta sürmeli ve zümrüt yeşili olduğu da bilinmektedir. Göz renkleri birçok kişi tarafından etkileyici farklı bulunmaktadır.

Safkan Şecereli Silver Scottish Fold Ns12

Şecereli Silver Scottish Fold ns12 kedisi ns11 ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Aralarında ki en önemli fark ns12 kedisinin beyaz tüylerinin daha fazla ve daha parlak olmasıdır. Bu farkın gözle görülür şekilde belli olduğunu söylemek mümkündür. Ayrıca ns12 kedisinin patilerinin altında siyah tüyler bulunmamaktadır. Göz renkleri ise yine Scottish Fold ns11 kedilerinde olduğu gibi zümrüt yeşilidir.

Safkan Şecereli Silver Scottish Fold Ns1133

Şecereli Silver Scottish Fold ns1133 kedisini ns11’den ayıran en önemli özellik göz renklerinin okyanus mavisi olmasıdır. Yine sürmeli gözlere sahip olduklarını bilinir. Scottish Fold ns 1133 kedilerinin göz alıcı tüyleri bulunmaktadır. Ns11 kedilerinde olduğu gibi patilerine doğru giden bölümde siyah renk tüylri bulunmaktadır. Vücudundaki siyah tüyler ise diğer renk kodlarına sahip Scottish Fold kedilerinden daha fazladır.

Safkan Şecereli Silver Scottish Fold Ns1233

Şecereli Silver Scottish Fold ns1233 kedilerinin ns11 kedileri ile aynı özelliklere sahip oldukları bilinir. Aralarında ki tek fark ns1233 kedilerinin göz renginin mavi olmasıdır. Scottish Fold ns1233 kedilerinin vücudunda beyaz renkli tüyler siyah renklilere göre daha fazladır. Pati bölgelerinde siyah renk tüyler bulunmamaktadır. Kısacası ns12 kedileri ile aralarında ki tek fark göz renkleridir.

Şecereli Golden Scottish Fold

Golden Scottish Fold kedilerinin  13  farklı renk kodu bulunmaktadır. Bu renk kodları özellikleri ile birlikte aşağıda sıralanmıştır. Petyasam ilan sayfasında sadece şecere belgeli ve kedi federasyonlarına bağlı olan kedi ırkları bulunmaktadır. Şecereli Golden Scottish Fold renkleri aşağıda sıralandığı gibidir.

Şecereli Golden Scottish Fold Ny11

Şecereli Golden Scottish Fold ny11 kedilerinin gözleri sürmeli ve zümrüt yeşili renktedir. Gözlerinin büyüleyici güzelliği sayesinde birçok kişiyi kendine hayran bırakmaktadır. Golden Scottish Fold ny11 kedilerinin pati altlarına giden tüylerin siyah renkte olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde sırt kısmındada siyah renkli tüylerin varlığı fazladır. Golden Scottish Fold ny11 kedisini ayırt etmek için pati altlarında ki siyah tüyleri kontrol edebilirsiniz.

Şecereli Golden Scottish Fold Ny12

Şecereli Golden Scottish Fold ny12 kedilerinin sırt bölgesinde açık renkli sarı tüyler bulunmaktadır. Pati altlarında ki siyah tüyler bu ırkta görülmemektedir. Gözleri de yine diğer renk kodlarında olduğu gibi sürmeli ve zümrüt yeşili renklerdedir. Tüy yapıları oldukça parlak ve etkileyicidir. Dış görünümleri ile birçok kişinin dikkatini çekmektedirler.

Şecereli Golden Scottish Fold Ny1133

Şecereli Golden Scottish Fold ny1133 kedileri, ny11 renk kodlu Scottish Fold kedileri ile aynı özelliklere sahiptir. Aralarında ki en önemli fark ise ny1133 kedilerinin gözlerinin mavi olmasıdır.

Şecereli Golden Scottish Fold Ny1233

Şecereli Folden Scottish Fold ny1233 kedileri ny12 kedileri ile benzer özelliklere sahiptir. Fakat ny12 kedilerinin gözleri zümrüt yeşiliyken ny1233 kedilerinin gözleri mavidir. Beyaz renk tüylere sahip oldukları bilinmektedir.

Şecereli Golden Scottish Fold Ay11

Şecereli Golden Scottish Fold ay11 kedilerinin tüy renkleri gri tonlarındadır ve gözleri de sürmeli yeşildir. Pati altlarına giden bölgede ki tüyleri siyah renktedir. Bu renk farklılığını kolayca fark etmeniz mümkündür.

Şecereli Golden Scottish Fold Ay12

Şecereli Golden Scottish Fold ay 12 kedilerini ay11 kedilerinden ayıran en önemli özellik tüyleridir. Ay12 renk koduna sahip Golden Scottish Fold kedilerinin tüyleri daha parlak ve canlı görünmektedir. Pati altlarına doğru giden bölgede bulunan tüyler ise beyaz ya da pembe olarak karşınıza çıkmaktadır.

Şecereli Golden Scottish Fold Ay1133

Şecereli Golden Scottish Fold ay1133 kedileri ay11 kedileri ile aynı özelliklere sahiptir. Aralarında ki tek fark ise ay1133 kedilerinin göz renginin mavi olmasıdır.

Şecereli Golden Scottish Fold Ay1233

Şecereli Golden Scottish Fold ay1233 kedileri ay12 renk koduna sahip Scottish Fold kedileri ile aynı özelliklere sahiptir. Aralarında ki en önemli fark ise ay1233 renk kodlu kedilerin mavi renk gözlere sahip olmasıdır.

Şecereli Golden Scottish Fold Ay25

Şecereli Golden Scottish Fold ay25 kedilerinin göz renkleri yeşildir. Tüy renkleri de diğer renk kodlarına kıyasla oldukça koyu renktedir.

Şecereli Golden Scottish Fold Cy11

Şecereli Golden Scottish Fold cy11 kedilerinin sırt kısmı lila rengindedir. Ayrıca tüy renkleri de açıktır. Çok sık rastlanan renklerden biri değildir. Pati altlarına giden tüylerin siyah renklerde olduğu bilinmektedir.

Şecereli Golden Scottish Fold Cy12

Şecereli Golden Scottish Fold cy12 kedilerinin de sırt bölgeleri lila rengindedir. Yine nadir olarak görülen bu renk kodunun pati altlarına giden tüyler ise hem beyaz hem de siyah renklerd olmaktadır.

Şecereli Golden Scottish Fold Cy1133

Şecereli Golden Scottish Fold cy1133 kedileri, cy11 renk koduna sahip Golden Scottish Fold kedileri ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat cy11 kedisinden farklı olarak cy1133 renk kodlu kedilerin göz renkleri mavi renktedir.

Şecereli Golden Scottish Fold Cy11233

Şecereli Golden Scottish Fold cy11233 kedileri, cy12 renk kodlu kediler ile benzer özelliklere sahiptir. Cy11233 renk kodlu kedilerin göz renginin mavi olması, cy12 kedileri ile aralarında ki tek farktır.

Şecereli Çikolata Scottish Fold By11

Şecereli Çikolata Scottish Fold by11 kedilerinin tüy renkleri genel itibariyle ny kodları ile benzerlik göstermektedir. Sırt kısmında parlak ve sarı renkli tüyleri bulunmaktadır. Ayrıca pati altlarına doğru giden tüyler de siyah renklerdedir.

Şecereli Çikolata Scottish Fold By12

Şecereli Çikolata Scottish Fold by12 kedilerinin sırt bölgesinde bulunan sarı tüyler, ny renk kodlu Scottish Fold kedileri ile aynıdır. Fakat by12 kedilerinin pati altlarında ki tüylerin rengi beyaz ve pembe olarak görülmektedir.

Şecereli Çikolata Scottish Fold By1133

Şecereli Çikolata Scottish Fold by1133 kedilerinin tüm özellikleri by11 kodlu kediler ile aynı olarak bilinse de, by1133 renk kodlu kedilerin gözleri mavi renktedir.

Şecereli Çikolata Scottish Fold By1233

Şecereli Çikolata Scottish Fold by1233 kedilerinin mavi renk gözlere sahip olması haricinde, by12 renk kodlu kediler ile aynı özellikleri bulunmaktadır.

Sıralanan Scottish Fold ve diğer kedi ırklarının renk kodları günümüzde yaygın bir şekilde bilinmemektedir. Ancak kedi yarışmalarında bu renk kodlarına sahip kediler yarışmayı birincilikle bitirmektedir. Show kediler olarak bilinen bu başarılı kedilere sık rastlamak mümkün değildir. Özellikle Rusya ve Ukrayna gibi ülkelerde bu tüyleri yetiştiren çok fazla üreticinin olduğu bilinmektedir.

Petyasam ilan sayfası üzerinden şecereli kedilerinizin ilanlarını verebilir ve ya gün içinde devamlı güncellenen mevcut ilanları görüntüleyebilirsiniz.