Şecereli British Longhair

Safkan Şecereli British Longhair İlanları ve Fiyatları

Geçmişi ve ataları bilinen yavru kedilere verilen belgeye şecere adı verilmektedir. Bu belge sayesinde British Longhair ırkı kedinizin tamamen safkan olup olmadığını anlayabilirsiniz. Şecere belgeler Uluslararası Kedi Federasyonları tarafından kontrol edildiği için son derece güvenlidir. Kedinizi sahiplendiğinizde şecere belgesini almayı unutmamalısınız. Bu sayede Şecereli British Longhair kedinizin safkan olduğuna emin olabilirsiniz. Petyasam ilan sayfasında bulunan şecere sahibi birçok yavru kedi yetişkin kedilere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda kendi ilanlarınızı da ücretsiz bir şekilde yükleyerek kedinizi sahiplendirebilirsiniz.

Şecereli Silver British Longhair

Çeşitli renk kodları mevcuttur. Bu renk kodları şecere belgesinde de yer almaktadır. Renk kodları, özellikleri ve atalarının kim oldukları şecere sayesinde öğrenilebilir. Bu sistem uluslararası kedi federasyonu kontrolündedir. Kedinizin tüm ataları ve yavruları kayıt altında tutulmakta ve şeceresine işlenmektedir.     

Safkan Şecereli Silver British Longhair Ns11

Ns11 renk koduna sahip kedilerin pati altlarında siyah renkli tüyler bulunur. Bu renk değişikliğini dikkatli baktığınızda açıkça görebilirsiniz. Ayrıca dikkat edersiniz vücudunda siyah tüylerin beyaz tüylerden daha fazla olduğunu da anlayabilirsiniz. Ns11 kedilerinin gözleri ise yeşil renktedir. Zümrüt yeşili tonlarında olan eşsiz gözleri sürmeli olduğu için de oldukça dikkat çekicidir.

Safkan Şecereli Silver British Longhair Ns12

Ns11 kedisi ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat ns12 kedisinde bulunan bir artı ise tüylerinin daha parlak ve bakımlı olmasıdır. Ayrıca ns11 kedisine göre siyah renkli tüyleri daha az bulunmaktadır. Dikkatli baktığınızda bunu anlamanız mümkündür. Patilerinin alt bölgesinde de siyah renkli tüyler bulunmaz. Göz renkleri ise aynı ns11 kedileri gibi zümrüt yeşilidir.

Safkan Şecereli Silver British Longhair Ns1133

Gözleri mavi renktedir. Bu özellikleri ile ns11 kedilerinden ayrılmaktadır. Sürmeli ve okyanus mavisi renginde gözleri oldukça dikkat çekicidir. Pati kısmına inen bölgelerinde siyah renkli tüylere rastlanır. Vücudunda ki diğer bölgelerde de siyah renkli tüyler çoğunlukta görülmektedir.

Safkan Şecereli Silver British Longhair Ns1233

Göz rengi mavidir. Bu sayede ns11 renk kodlu British Longhair kedilerinden ayrılmaktadır. Ayrıca vücudunda bulunan beyaz tüyler diğerlerinden daha fazladır. Pati kısmında siyah renkli tüyler görülmez. Ns12 kodlu kediden tek farkı göz rengi olarak kabul edilmektedir.

Şecereli Golden British Longhair

13 farklı renk kodu vardır. Bu renk kodları ve çeşitli özellikleri aşağıda sıralanmıştır. Petyasam ilan sayfasında sadece şecere belgesine sahip kedilerin listelenmesi sayesinde sahipleneceğiniz kedinin safkan olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. İlandaki tüm kediler kedi fedarasyonuna bağlı olan kedilerden seçilmektedir. Şecereli Golden British Longhair renk kodlu kediler aşağıda listelendiği gibidir.

Şecereli Golden British Longhair Ny11

Gözleri genel itibariyle sürmelidir. Göz rengi ise zümrüt yeşili ve göz alıcı güzelliktedir. Patilerinin alt kısımlarına doğru inen tüylerinin siyah renkte olduğu görmek mümkündür. Sırt bölgelerinde ki siyah tüyler diğerlerine göre çok daha fazladır. Ny11 kedisinin en ayırt edici özelliği patilerinin alt kısmında bulunan siyah tüylerdir.

Şecereli Golden British Longhair Ny12

Sırt bölgesinde sarı ve açık renkli tüyler bulunmaktadır. Bu renk koduna sahip kedilerin pati alt kısımlarında siyah renkli tüyler bulunmamaktadır. Gözleri ise ny11 kedilerinde olduğu gibi zümrüt yeşili rengindedir. Bakımlı ve canlı tüy yapısı sayesinde tüm kedi severleri etkileyecek nitelikte bir görünüme sahiptir.

Şecereli Golden British Longhair Ny1133

Ny11 kedileri ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Aralarında ki en temel fark ny1133 kedilerinin göz renginin mavi olmasıdır.

Şecereli Golden British Longhair Ny1233

Ny12 kedileri ile neredeyse aynı özelliklere sahip olsa da ny1233 kedilerinin göz rengi mavidir. Ayrıca vücutları beyaz renkli tüyler ile kaplıdır.

Şecereli Golden British Longhair Ay11

Tüy renkleri gri ve tonlarını barındırmaktadır. Gözleri sürmelidir ve yeşil renge sahiptir. Pati alt kısımlarında ise siyah renkli tüyleri bulunmaktadır.

Şecereli Golden British Longhair Ay12

Ay11 kedisinden farkı tüylerinin daha parlak ve canlı görünmesidir. Ayrıca pati alt kısımlarında ki tüyler beyaz ya da pembe renklerde olmaktadır.

Şecereli Golden British Longhair Ay1133

Ay11 kedileri ile aynı özelliklere sahiptir. Fakat ay1133 kedilerinin göz renginin mavi olması aralarında ki tek farkı oluşturmaktadır.

Şecereli Golden British Longhair Ay1233

Ay12 kedilerine oldukça benzemektedir. Ay1233 kedilerinin göz renginin mavi olması dışında herhangi bir farklılıkları yoktur.

Şecereli Golden British Longhair Ay25

Ay25 renk kodlu kedilerin tüyleri oldukça koyu renktedir. Diğer renk kodlarına sahip kedilerden daha koyu renkli tüylere sahip olmaları onların en ayırt edici özelliğidir. Göz renkleri yeşildir.

Şecereli Golden British Longhair Cy11

Sırt bölgesi lila renkli tüyler ile kaplıdır. Bu rengin nadir olarak görüldüğü bilinmektedir. Pati alt kısımlarına uzanan tüylerin siyah renk olduğu görülmektedir.

Şecereli Golden British Longhair Cy12

Lila rengi tüylere sahiptir. Özellikle sırt bölgeleri bu tüy renginde olur ve genellikle açık renklidir. Nadir rastlanan bir tüy rengi olmakla birlikte patilerinin alt kısmında ki tüyleri beyaz ve siyah renkte olmaktadır.

Şecereli Golden British Longhair Cy1133

Cy1133 renk kodlu kediler, cy11 renk kodu ile benzer özelliklere sahiptir. Cy1133 renk kodunun mavi renk gözlere sahip olduğunu bilmek gerekir.

Şecereli Golden British Longhair Cy11233

Cy11233 renk kodunun cy11’den tek fark gözlerinin mavi renkte olmasıdır.

Şecereli Çikolata British Longhair By11

Tüy renkleri genellikle ny renk tonları gibi görünmektedir. Çoğunlukla sırt bölgesinde sarı tüyler bulunmaktadır. Patilerinin alt bölgesi siyah renkli tüyler ile kaplıdır.

Şecereli Çikolata British Longhair By12

Sırt kısmında da aynı by11 kodunda olduğu gibi sarı tüyler bulunur. Fakat patilerinin alt kısmında siyah değil, beyaz ve pembe renkli tüyler görülmektedir.

Şecereli Çikolata British Longhair By1133

By1133 renk koduna sahip kediler by11 kodu ile aynı özellikleri taşımaktadır. By1133 renk koduna sahip kediler mavi renk gözlere sahiptir. Bu özellikleri ile by11 kedilerinden ayırt edilebilirler.

Şecereli Çikolata British Longhair By1233

By12 kedileri ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Fakat by1233 kedilerinin mavi renk gözleri olması onları farklı renk kodlarına ayıran özelliklerden biridir.

Kedilerin sahip olduğu ve özelliklerine göre sınıflandırılmış renk kodları çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Fakat bu renk kodlarına sahip kediler eşsiz özellikleri sayesinde birçok yarışmayı birincilik ile bitirmişlerdir. Halk ağzında show kedi olarak adlandırılmalarının yanı sıra bu kedilere oldukça nadir rastlanıldığı da bilinmektedir. Özellikle Rusya ve Ukrayna gibi çeşitli ülkelerde bu renk koduna sahip kedilerin daha fazla üretilmesi için çalışan üreticiler bulunmaktadır.

Petyasam sayfası üzerinden şecereli kedilerinizin ilanlarını paylaşabilir ya da hergün yenilenen mevcut kedi ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.