Doberman

Satılık Doberman İlanları ve Doberman Fiyat

Dünya genelinde ve ülkemizde popüler bir ırk haline gelen Doberman köpek cinsi, asil görünüşü ile köpek severlerin dikkatini çeker. Alman kökenli bu köpek bekçi,koruma ve iş köpeği olarak yetiştirilir. Kaslı ve güçlü yapısıyla agresif olarak tasvir edilen bu köpekler ailelerine karşı son derece sevecen ve eğlencelidir. Sahibini dostu kadar yakın gören bu köpekler zeki yönleri ile sizi şaşırtır. Büyük köpek sahibi olmak isteyenler için satılık Doberman ilanları ve Doberman fiyat bilgisine petyasam.com üzerinden güvenilir bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Satılık Doberman

Çeşitli köpek ilanları sunan petyasam.com ücretli ve ücretsiz ilanları ile sizin hizmetinizdedir. Sahiplendiğiniz köpeğinize aynı zamanda eş de bulmanız onun sağlıklı yeni yavrular edinmesini de sağlarsınız. Sitemiz üzerinden çeşitli satılık Doberman ilanlarından istediğiniz şekilde artık köpek sahibi olmuş olursunuz. Büyük ve koruyucu bir köpek olmaları onları farklı görevlerde bulunmalarını sağlar. Güvenlik teşkilatı, iz sürme, koruma, bekçi, arama kurtarmada ve terapi köpekleri olacak şekilde yetiştirip eğitilir.

Doberman Sahiplenme

Güçlü ve zeki  bu köpek ırkını sahiplenmek isteyenlerin ilk önce güvenli bir platform bulmaktır. Doberman sahiplenme ile köpeğinizi doğru bir şekilde sahiplenerek hayatınızı artık tüylü dostunuzla geçirebilirsiniz. Sahiplenmeden önce secereli olduğuna yetişkin bir köpek istiyorsanız aşı karnesine kadar aklınızdaki soruları petyasam.com üzerinden iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Kuvvetli ve kaslı bir vücuda sahip olması insanlar tarafından saldırgan  gibi olacağı düşünülür. Fakat kulaktan dolma yanlışlar ile hareket etmemeniz gerekir. Bu nedenle köpeğin iyi bir şekilde eğitilmesi küçüklükten itibaren üzerine düşürülmesi önemlidir. Ayrıca asker, polis gibi güvenlik güçleri de bu köpeklerin en yakın görev arkadaşlarıdır.

Doberman Fiyat

Popüler bir köpek cinsi olan bu ırkı neredeyse ücretsiz bulmanız zordur. Genellikle özel olarak yetiştirilir. Ücretli olarak sahiplendirilirken bu cinsin melez mi orjinal mi olduğuna göre fiyat belirlenir. Dikkat etmeniz gereken köpeğin melez olmaması orjinal olduğuna dair bir belge görmenizdir. Bütçenize, yetişkin ve yavru olmasına, dişi mi erkek mi oluşu gibi kriterlerine bağlı olarak Doberman fiyat  bilgisine ilan bölümümüzden ulaşırsınız.

Doberman Yavru

Doberman beslemek onu iyi bir yetişkin haline getirmek için sağlam bir eğitim verilmesi gerekir. Yavruyken alınması bebeklik döneminde sahibiyle yakınlığı ve bağ kurması açısından çok önemlidir. Kendine has sahip olduğu bölgeyi koruma içgüdüsü geliştirir. Yavru hali bile küçük olmasına rağmen oldukça güçlüdür. Doberman yavru sahiplenme  düşünceniz varsa köpek eğitimcisi ile itaat eğitimi almasını sağlayınız. Bacakları dik bir şekilde yere basar yürüyüşü yumuşak ve zariftir. Azimli ve enerjik olmalarının yanında eğitimlerde de full fokus olmuş olurlar. Doğal korumacı yapıları olan bu köpeklerde sosyalleşme eğitimlerinin küçük yaşta eğitimlerini almasını ihmal etmemeniz gerekir.  Kararlı ve korkusuz yapıları bu köpeklerin saldırgan olmaları konusunda düşünülmemelidir. Düzenli ve tutarlı olacak şekilde pozitif eğitim verildiği takdirde kuralları çiğneyip geçmeyecektir.

Doberman Yavru Fiyat

Ülkemizde bulunan doberman yavru sahiplenirken şeceresine, anatomik yapısına, safkan orjinal olmasına karşı dikkat etmeniz gerekir. Fiyatları da bu özelliklerine göre değişir. Safkan belgesi olmayanlara karşı sitemiz üzerinden şikayet edebilirsiniz. Orjinal doğal Doberman yavru fiyat aralığı 2.000 – 5.000 TL arasında olur. Irkın durumuna, cinsiyetine ve eğitiminin tam olmasına karşı fiyatlarında ilan sahibi tarafından değişkenlik gösterebilir. Yavrunun anne ve babasının sağlık durumuna, genetik yapısına kadar öğrenmeniz gereken bilgileri ilan sahibinden öğrenebilirsiniz.

Doberman Köpek

Orta büyüklükte bir köpek olan yaklaşık 26-35 kg kadar ağırlığa ulaşıp boyları da 68- 72 cm’ye uzayabilirler. Genellikle siyah renkte gördüğümüz by köpeklerin burnu, kaşı ve patilerinde kahverengi lekelerle karşılaşırsınız. Ayrıca mavi,kızıl ve kahve tonlarında cinsleri vardır. Ortalama yaşam ömürleri yaklaşık 10-12 yıldır. Dobermanların sağlık açısından gerekmediği takdirde  kulak ve kuyruklarının kesilmemesini  öneriyoruz. Kısa tüyleri olduğu için bakımı çok kolaydır. Tüy dökülme sorunu yaşamazsınız. Sağlıklı ve parlak tüylere sahip olması için haftada bir veya iki kez taramanız yeterli olacaktır. Sağlık ve dirençli bir bağışıklık sistemi için köpeğin beslenmesi çok önemlidir. Düzenli olacak şekilde yapılan egzersizler ile enerjisini atıp psikolojik olarak rahatlama görülür.

Doberman Sahiplendirme

Sitemiz üzerinden köpek sahibi olabileceğiniz gibi aynı zamanda ilan da yayınlayabilirsiniz. Eğer köpeğiniz için yeni bir yuva arıyorsanız olduğunuz yeri belirterek çevrenizdeki köpek sahibi olmak isteyenlere ulaşabilirsiniz. Doberman sahiplendirme ile köpeğinizin yeni sıcak bir yuvaya kavuşturabilirsiniz. Mevcut durumda köpek sahibi iseniz de köpeğinize çiftleşmesi için bir arkadaş bulabilirsiniz. Köpeğinizi sahiplendirirken kalacak yeni yerini ve sahibinin ona bakacak durumunun olabileceği konusunda tereddütlerinizin kalmaması için öğrenmeniz iyi olacaktır.

Doberman Beyaz

Bu ırkın siyah ve kızıl renklerde olduğunu söylemiştik. Fakat çok nadirde olsa albino yani beyaz renkte dobermanlar da bulunur. Albino bu ırkın genetik faktörlerinden kaynaklı bir hastalıktır. Fakat doberman beyaz renkte olmaları güneş ışığına karşı oldukça hassas olmalarına neden olur. Bu köpeklerin kanser, göz sorunları olmak üzere çeşitli sağlık sorunları yaşamaları yüksektir. Nadir görülse bu türün ilanlarına petyasam.com üzerinden doberman sahiplendirme ilanları bölümünde bulabilirsiniz.

Alman Kurdu ve Rottweiler cinsi olan köpeğin karışımı olmuş bir ırktır. Bu köpek cinsinin tüy yapısı genel olarak kısa biçimde, sık, sert yapıda ve koyu renkli bir biçimdedir. Kulakları başının üzerine doğru sarkan, burnu uzun ve gövde uzun olacak şekilde zariftir. Bu ırkın kulakları 12-13 haftalık olduklarında kesilir. Böylece sivri olacak hale getirilmiş olur. Doberman köpek ırkı sahibine ve onun ailesine karşı çok koruyucu ve sadık kalan bir köpektir. Koruduğu kişilerin karşılaştığı herhangi bir tehlike karşı da korkusuzca cesaretli bir şekilde onları korur. Bu cömert tavırları ile köpek dünyası içinde korkusuz ve yiğit olarak bilinirler. İlk defa köpek sahibi olacak kişilerin baskın karaktere sahip olan Doberman  tavsiye edilmez. Bu köpeklerin bir diğere tercih edilme sebepleri arasında tüy sorunu olmamasıdır. Ev içerisinde tüylerinin dökülmemesi  köpek sahibi olmak isteyenler tarafından oldukça caziptir.  Ortalama yaşam süreleri 12 yıla kadar sürer. Fakat iyi şartlarda bakıldığı sürece daha uzun yaşamaları da mümkündür. Bekçi ve koruma köpeği arıyorsanız bu köpekler çok ideal bir tercih olur.