American Cocker

Sahibini Bekleyenler
Cinsiyet
İlan Tarihi
Konum

American Cocker Sahiplenme

American Cocker köpekleri nazik, sevecen ve dost canlısı kişiliği bulunan köpek ırklarından biridir. American Cocker Sahiplenme ilanları kısmından size uygun Cocker’ı seçebilirsiniz. Irkın oldukça yuvarlak ve zarif hatları bulunmaktadır. Tüyleri uzun ve ipeksi olduğu gibi vücudu fazla tüyler ile kaplıdır. Genellikle düz ya da dalgalı tüy yapısı görünmektedir. Siyah, siyah-beyaz ya da kahverengi-beyaz, çikolata-beyaz ya da kırmızı renklerde tüyleri bulunur. Kendine has tüm özellikleri ile eşsiz köpek ırklarından biridir. Diğer Cocker köpeklerinden en ayırt edici özelliği iri gözleri ve yuvarlak kafa yapısıdır. En karakteristik özellikleri ise uzun kulaklara sahip olmalarıdır. American Cocker köpeklerinin en popüler rengi blue roan, yani mavi demir kırı olan rengidir. Erkek ve dişi American Cocker köpeklerinin ortalama ağırlığı 11 ila 14 kilogram arasında değişebilmektedir.

American Cocker Yavru Sahiplenme

Yavru American Cocker köpekleri oyun oynamayı seven, hareketli ve enerjik köpeklerdir. American Cocker yavru köpeklerinin oldukça neşeli olduklarını söylemek mümkündür. Kısa sürede sahiplerine, aile üyelerine ve ev ortamına ayak uydurdukları söylenebilir. Özellikle büyüme dönemlerinde meraklı ve keşfetmeyi seven köpekler olurlar. Sahiplerine karşı her zaman sadık ve sevgi dolu olurlar. Bol egzersize ihtiyacı olduklarını unutmamak gerekir. Ağırlıkları büyüdükçe 13 ila 16 kilogram arasında değişebilir. Dişilerinde ise 12 ila 15 kilogram ağırlıkları bulunur. Erkek American Cocker köpekler 38-43 cm, dişi Cocker köpekleri ise 36-41 cm boy uzunluğuna sahip olabilir. Yavru American Cocker köpeklerinin, yaşlarına ve gelişim dönemlerine en uygun besleyici mamalar ile beslenmeleri önemlidir. Yemek artığı ya da sindirim sistemkerini etkileyecek farklı yiyecekleri tüketmeleri önerilmemektedir. Aynı şekilde pişmiş kemikler ve yüksek yağlı gıdalarda yavru American Cocker köpekler için zarar verici olabilmektedir. Özellikle yavru köpeklerin küçük yaşta taranmaya alıştırılması önemlidir. Çünkü belli aralıklar ile taranmaları tüy sağlıkları için oldukça önemlidir. Bilgi sahibi olunmayan her türlü konuda veterinerinize danışmanız sağlıklı olacaktır.

American Cocker Spaniel Sahiplenme

American Cocker Spaniel sahiplenme sizin ve çocuğunuz için harika bir seçim olacaktır. Cocker  köpekler, Spaniel ailesinden gelmektedir ve anavatanı İngiltere olan bir av köpeği cinsidir. Çok güçlü bir av içgüdülerine sahip olmaları ile tanınırlar. Cocker köpekleri zaman içerisinde kullanım amaçlarına ve boyutlarına göre ayrılmıştır. Ingiliz yetiştiriciler Cocker köpeklerini Spanieller, Clumber Spaniel, Welsh Springer Spaniel, Sussex Spaniel, İngiliz Springer Spaniel, irlanda Su Spaniel ve Cocker Spaniel olarak 7 ayrı ırk olarak sınıflandırılmışlardır. 12 kilogramın altında bulunan Cocker türlerine ise Spaniel adı verilmiştir. Zaman içerisinde yaşanan fikir ayrılıkları sebebiyle İngiliz Spaniel Kulübü kurulmuştur. İngiliz Cocker Spaniel ve Cocker Spaniel olarak iki farklı ırk olarak tanımlansalar da bu isimler sadece Amerika’da kullanılmaktadır. Avrupa ülkelerinde ise Cocker ırkı İngiliz Cocker ve American Cocker Spaniel olarak değerlendirilir.

American Cocker Sahiplendirme İlanları

American Cocker köpekleri, İspanyol köpeği olarak bilinir ve muazzam bir av yetenekleri bulunur. 1800’lü yıllarda Amerika’ya getirildikleri bilinmektedir. İngiliz Cocker köpeklerinde ise av ve iklim koşulları sebebiyle tüylerinde kısalmalar meydana gelmiştir. Bu nedenle de American Cocker köpekleri daha çok ilgi görmektedir.

  • American Cocker köpekleri; orta ve uzun sayılabilecek, yoğun ve ipeksi tüylere sahip bir ırktır.
  • Uzun kulakları ile ün kazanmışlardır. Kafaları oldukça keskin hatlar ile bellidir. Ağız ve çene yapısı biraz uzundur. Üst dudakları aşağı doğru sarkarak alt çeneyi kapatır.
  • Dişleri güçlü ve sağlıklıdır. Siyah Cocker köpeklerde burun daima siyah renktir. Diğer renklerde ise siyah ya da kahverengi olduğu görülebilir.
  • Göz kenarları ovaldir ve hep ileriye doğru baktıklarını görmek mümkündür.
  • Vücutlarının arka bölgesi kısa görünümlü ve ön tarafı ise aşağıya meyilli görünmektedir.
  • American Cocker köpeklerinin ön bacakları uzun ve kemiklidir. Arka bacakları ise ön bacaklarından bağımsızdır ve meyilli görünür.
  • Genellikle kuyrukları kesik olur ve sürekli hareket ederler.
  • Siyah üzerine bej lekeli ya da beyaz üzerine bej ve siyah lekeli gibi kombinasyon renkleri bulunabilir. Ayrıca kızıl, siyah ve devetüyü gibi renklerde de tüy rengine sahip olabilirler.

Satılık American Cocker İlanları

İyi eğitim alan bir American Cocker köpeği her zaman sevecen ve sevimlidir. Sahibiyle ve ailesi ile vakit geçirmekten hoşlanırlar. Uzun süre yalnız kalmak onlara uygun bir durum değildir. Her zaman aktif, enerjik ve hareketli bir yapıları bulunmaktadır. Avlanmaya karşı sürekli hazır oldukları söylenmektedir. Düzenli egzersize ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle uzun yürüyüşlerden ve koşmaktan keyif alırlar. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda hassas oldukları bilinir. Sahipleri ile iletişimde kalmak isterler ve tatlı sözler duymaktan hoşlanırlar. Çevresinin yüksek sesli, sert ve agresif davranışları onunda huysuzluk yaşamasına neden olacaktır. Çocuklarla genel anlamda arası iyi olsa da kızdırıldıkları zaman hırçınlık yapabilmeleri olasıdır. Bu nedenle küçük çocuklar ile yalnız kalmamaları önerilmektedir. Diğer evcil hayvanlarla da arası iyidir. Enerjisi yüksek köpek ırklarından biridir. Fakat egzersiz ihtiyacı karşılandığı sürece apartman hayatına ayak uydurabilir. 1 yaşından itibaren uzun yürüyüşlere ihtiyaç duyar ve enerjisini harcaması gerekir. American Cocker köpekleri yüzmeyi ve deniz kenarında oynamayı çok sever. İyi koku alırlar ve dikkatli köpeklerdir. Bu nedenle bir bekçi olabilirler ve koruma köpeği görevini göremezler.

American Cocker Yavru Fiyatları

Cocker köpek türü İngiliz Cocker ve Amerikan Cocker olarak ikiye ayrılmaktadır. Genellikle American Cocker yavru köpekler daha fazla rağbet görmektedir. İngiliz Cocker köpekleri dış görünümleri sebebiyle daha az ilgi görmektedir. Cocker ırkı köpeklerinin İngiliz ya da Amerikan Cocker olması fiyatlarını da etkilemektedir. Aynı zamanda şecereli olup olmamaları, bakım masrafları, yaşları ve sağlık durumları da fiyatları üzerinde etkilidir. American Cocker yavru fiyatları 2 bin TL ila 4 bin TL arasında farklılıklar gösterebilir. İngiliz Cocker köpekleri ise 1.500 TL ila 3500 TL arasında değişebilir. American Cocker fiyat yetişkin fiyatları da aynı şekilde bu değerler arasında değişiklik gösterir. Cocker ırkı köpeğinizi sahiplenmeden önce iyi bir fiyat araştırması yapmanız faydalı olacaktır. Satılık American Cocker sahibi olmak için güvenilir platformlardan bakmalısınız.  Petyasam ilan sayfasında ki Cocker ırkı sağlıklı, şecereli ve bakımlı köpekleri sahiplenmek için ilanlara göz atabilirsiniz. Cocker ırkı köpekler zeki ve çabuk öğrenen karakter yapıları, ilgi gören dış görünümleri sayesinde tercih edilen köpeklerden biridir. Köpeğinizin fotoğraflarını ve özelliklerini girerek ilan vermeniz ve köpeğinizi kısa sürede sahiplendirmeniz de mümkündür.

American Cocker Yavru Sahiplenme

American Cocker yavru sahiplenme ya da cocker köpek yavru için ilan sayfasında ki şecereli köpek seçeneklerine göz atabilirsiniz. American Cocker köpekleri zeki ve çabuk öğrenen köpeklerden biridir. Cocker sahiplenme ile yavrunuzu bebekliğinden itibaren kendi eğitiminiz ile büyütmeniz çok iyi olacaktır. Bu nedenle yavruluğundan itibaren gerekli eğitimlerin ve komutların öğretilmesi gerekir. Çekingen ve agresif olma eğilimlerine karşılık erken yaşta sosyalleştirilmeleri önemlidir. Avcılık yetenekleri sebebiyle herhangi bir şey gördüğünde ya da duyduğunda peşinden gidebilirler. Bu yüzden erken yaşta dur komutunu öğrenmeleri iyi olacaktır.

Özellikle yavru American Cocker köpeklerini evde yalnız bırakamayacağınızı bilmeniz gerekir. Çünkü havlayarak komşularınıza rahatsız vermesi muhtemeldir. Uzun kulaklarının mama içerisine girmemesi ve su içerken ıslanmaması için özel tasarlanmış mama kaplarından kullanmalısınız. Kulaklarını bir toka yardımıyla başının arkasında da birleştirebilirsiniz. Fakat kulağının toka ile sıkışmamasına dikkat etmelisiniz. Kulak hassasiyetleri ile bilinen Cocker köpeklerinin, düzenli kulak kontrolleri yapılmalıdır. Kulak kanallarını kapatan tüylerin 15 günde bir temizlenmesi iyi olacaktır. Küçüklükten itibaren kademeli olarak egzersiz seviyelerinin arttırılması kemik ve eklem hasarlarının önlenmesini sağlamaktadır. Yavruluk dönemlerinde kaliteli ve dengeli içeriğe sahip mamalar ile beslenmeleri önemlidir.